Hatet mot bönor gör att vi hellre äter kryp
aftonbladet.se - 17 nov 2017 av anitagreev i kryp
Hatar vi grönsaker så mycket att vi hellre äter insekter? På senare tid har intresset för stekta småkryp ökat markant.
aftonbladet.se - 17 nov 2017 av anitagreev i kryp
Hatar vi grönsaker så mycket att vi hellre äter insekter? På senare tid har intresset för stekta småkryp ökat markant.
aftonbladet.se - 17 nov 2017 av mariaheelww i kryp
De sticks, bits och suger blod. I sommar är det framför allt sju kryp du ska se upp för, enligt insektsexperten Christer Hansson. Vissa är bara irriterande, medan andra k... Läs mer »
aftonbladet.se - 17 nov 2017 av mariaheelww i kryp
Bålgetingar sprider skräck i Kina och i Sverige härjar älgflugor med bölder och sår som resultat. Men vi är i övrigt ganska skonade från farliga insekter och småkryp – me... Läs mer »
kristianstadsbladet.se - 29 nov 2017 av ninajee i kryp
En Åhusbo hittade en, tyckte han, märklig krabat i sin trädgård. En illröd sak med åtta ben som ilade över plattorna på uteplatsen. Var det en exotisk spindel som tagit s... Läs mer »
expressen.se - 20 dec 2017 av mariaheelww i kryp
Har du upptäckt hål i kläderna hemma? Då kan du ha problem med pälsängrar. – Rester från oss människor är ofta föda för de små krypen, säger Jan Jungerstam, biolog på ... Läs mer »
En sajt där medlemmarna bestämmer innehållet genom att posta och pusha (rösta på) länkar.
Bli medlem eller läs mer.
© 2017 Pusha
Av evahduuus den 22 november 2017 Rapportera
är det så??
Av larsheeesde den 29 november 2017 Rapportera
hehe kul veta