E-post utan stress

robertbirming.se - 6 maj 2010 av i enkelhel m fl

Så gör du för att skapa en mindre stressig tillvaro i din inkorg.

21 Pusha

  1. Profilbild

    Av murtlest den 7 maj 2010 Rapportera

    Min inkorg:
    http://p.iqs.me/6m1u7 ;)

    Fast jag har i princip inga olästa mail utan det står alltid 1002 olästa för det är gamla olästa som ligger typ 100 sidor bort. Jag arkiverar aldrig. Borde kanske göra det. Men jag får så pass få mail om dagen ändå så jag blir inte speciellt stressad av det :)  

  2. Profilbild

    Av Robert den 7 maj 2010 Rapportera

    Så skulle jag aldrig klara av att ha det. Men det måste vara skönt att kunna ha det så :)  

  3. Profilbild

    Av swingman den 7 maj 2010 Rapportera

    Hej på Er vänner som ovänner. Nu har min bok --självbiografi blivit klar
    boken kan beställas från: Books-on-demand tel. 0498- 213360
    eller e-mail. www.books-on- demand.com lycka till . efter som jag har varit musiker i50 år, så berättar jag en del av det och även när jag hade alkoholproblem på 60 talet
    lycka till . menar Ronny Svensson  

  4. Profilbild

    Av Robert den 8 maj 2010 Rapportera

    @swingman: Vänligen skriv sådant som är relevant till innehållet då du postar en kommentar till en länk som någon postat på Pusha. Tack på förhand!  

  5. Profilbild

    Av swingman den 8 maj 2010 Rapportera

    Hej Robert är det inte ok att försöka hjälpa sina medmänniskor som har problem med alkoholism och droger. är det inte relevant?? jag skriver inte här för att tjäna pengar..
    men är jag förbjuden enl.Dig ? så drar jag mig tillbaka HELT KLART för jag vill inte såra någon, Dr musica Ronny Svensson lev väl  

  6. Profilbild

    Av swingman den 9 maj 2010 Rapportera

    Hej bästa Robert. jag saknar Din kommentar? vill Du inte kommentera? så att jag kan få veta om jag fortfarande får Ditt tillstånd att skriva vidare, om jag har förstått Dig rätt så skall det va 100% relevant om man skall få fortsätta att skriva,,, jag har förkärlek att skriva för människor som har problem med missbruk av alkohol . och missbruk med mediciner--- narkotikum, jag kan inte rädda mänskligheten men kan jag få en.. som har problem att sluta sitt missbruk så är mycket vunnit, hälsningar Doktor i musika Sacra Ronny Svensson, e-mail ronny.c.svensson@gmail.com
    ps. Vem är Du ??????  

  7. Profilbild

    Av murtlest den 9 maj 2010 Rapportera

    @swingman: Du får gärna posta länkar till dina böcker och videor här på Pusha så kan vi kommentera dessa länkar. Problemet nu är att du skriver om din bok i ett inlägg som handlar om e-post, så din kommentar blir irrelevant i just detta sammanhang men kan såklart vara väldigt relevant till en länk som handlar om böcker eller liknande. Använd "Posta länk"-knappen längst till höger uppe i den blåa raden :)  

Kommentera

Logga in eller bli medlem för att kommentera. Som medlem kan du även:

  • Posta eget innehåll
  • Pusha länkar och påverka vad som är hett
  • Bli vän med andra medlemmar och se deras aktivitet

Att bli medlem är helt gratis och tar bara några sekunder. Välkommen!

Vad är Pusha?

En sajt där medlemmarna bestämmer innehållet genom att posta och pusha (rösta på) länkar.

Bli medlem eller läs mer.

Roligt innehåll på andra sajter